3p-lead

سرب و آلیاژهای آن

سرب نرم / خالص

سرب یکی از اولین عناصری که توسط انسان شناخته شده است می باشد و نمونه های مصنوعات سربی از 3500 سال قبل از میلاد با کاوش های باستان شناسی در مصر شناسایی شده اند. در ایران ، سرب از اواخر هزاره سوم قبل از میلاد شناخته شده و مورد توجه بوده است و کاربردهای اولیه سرب عبارت بودند از : سازه های ساختمانی، رنگدانه های مورد استفاده در لعاب سرامیک، لوله های انتقال آب و وسایل تزئینی.

سرب اولیه (Primary Lead) از کنستانتره و سرب ثانویه (Secondary Lead ) طی فرآیند بازیافت تولید می شود و در سال های اخیر صنعت بازیافت پیشرفت چشمگیری داشته است.

این فلز (در حالت عنصری) پس از آهن، آلومینیم، مس و روی بیشترین کاربرد را دارد. موارد استفاده عمومی سرب عبارتند از: تولید باتریهای اسید سرب، روکش کابل، مهمات سازی، سرامیک، شیشه های کریستال ، آلیازها، حفاظت در برابر اشعه گاما و همچنین در بامها به عنوان درزگیر برای محافظت اتصالات در برابر باران مورد استفاده قرار می گیرد و بصورت تترااتیل و تترامتیل سرب برای بهسوزی در بنزین بکار می رود.

مبنای (LME) London Metal Exchange برای خلوص سرب پالایش شده حداقل 99.97% طبق استاندارد 12659:1999-EN –BS می باشد و در استاندارد 12659:1999 EN BS نیز سرب خالص به چهار گروه با خلوص سرب حداقل 99.94  %   و 99.97 %  و 99.985% و 99.99 % دسته بندی شده است. شرکت پارسیان پارت پاسارگاد انواع شمش سرب خالص را طبق درخواست مشتری تولید می نماید.

 

سرب آلیاژی

سرب از نظر خواص مکانیکی کاربرد بهینه ندارد ولی می توان با اضافه کردن بعضی از عناصر مانند آنتیموان، آرسنیک، کلسیم، مس و … خواص مکانیکی آن را بهبود بخشید. عمدتاً آلیاژهای سرب- آنتیموان و سرب – کلسیم در تولید باتری های سرب- قلع در عنصری ارائه شده توسط مشتری انجام می پذیرد و پارامترهای نشان داده شده در جداول تنها به عنوان نمونه و بر اساس مواردی از آلیاژهای کلسیمی و آنتیموانی آورده شده است.

 

خریدار محترم

:اگر پیش فاکتور محصولات ما را نیاز دارید، لطفا فرم زیر را تکمیل کنید، کارشناسان فروش ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند