درباره ما

جهان به طور چشمگیر نیازمند کاهش مصرف منابع تجدید ناپذیر و تولید پسماند می باشد. این نیازمندی با توسعه تکنولوژی بازیافت و استفاده مجدد از کالاهایی که عمر مفید آنها به پایان رسیده، قابل دسترس خواهد بود. در همین راستا بازیافت باتری های فرسوده شامل سرب فلزی، ترکیبات سرب دار، الکترولیت و پلی پروپیلن یک انتخاب درست جهت دسترسی به این هدف می باشد. عملیات روی باتری های فرسوده نیازمند طراحی پلنت با توجه ویژه به مسایل زیست محیطی می باشد.  مجتمع صنعتی پارسیان پارت پاسارگاد شامل قسمت های کارآمد برای فرآیند بازیافت براساس قوانین زیست محیطی بین المللی می باشد:

  • قسمت خردایش و جداسازی برای باتیری های فرسوده با ظرفیت 70000 تن در سال به همراه قسمت سولفورزدایی و و احد کریستال سازی برای تولید 65000 تن در سال سولفات سدیم.
  • قسمت ذوب با کوره های دوار و مشعل های اکسیژن سوز برای استحصال سرب خام جهت تصفیه گازهای خروجی ، کوره ها به افتربرنر و بگ هوس مجهز شده است.
  • قسمت پالایش با امکانات ویژه برای فرآیند پالایش و تولید 40000 تن انواع شمش سرب نرم و آلیاژی مطابق درخواست مشتری.

در جهان امروز، اهمیت سرب به عنوان یک ماده صنعتی استراتژیک که کاربردهای متعددی در زمینه های مختلف از جمله: صنایع خودرو سازی ، صنایع نظامی ، صنایع دریایی ، صنایع چاپ خورشیدی دارد بر هیچکس پوشیده نیست. مجتمع صنعتی پارسیان پارت پاسارگاد به عوان بزرگترین واحد تولیدی شمش سرب در ایران با فن آوری روز دنیا و استفاده از تجهیزات پیشرفته و اتوماتیک با رعایت استاندارد های زیست محیطی اروپایی  احداث گردیده است. این شرکت توانمندی تولید انواع سرب های خالص و آلیاژی (آنتیموانی و کلسیمی ) و همچنین گرانول پلی پروپیلن(PP ) و سولفات سدیم را دارا می باشد و با بهره گیری از سیستم کنترل کیفیت و امکانات گسترده آزمایشگاهی و منحصر به فرد که با استفاده از جدیدترین دستگاههای اندازه گیری تجهیز کردیده است به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید. در حال حاضر این مجتمع به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان مواد اولیه کارخانجات تولید باتری  سربی اسیدی مطرح می باشد. این شرکت مفتخر است که با تکیه به نیروهای کار آمد و متعهد و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و آخرین استانداردهای بین المللی در مدیریت کیفیت، ایمینی فردی و زیست محیطی و سیستم های مدیریت منابع انسانی(ERP) گام های موثرتری در کاهش آلاینده های زیست محیطی و بازیافت علمی انواع باتری های سربی  اسیدی بردارد.